Jak dobrać fryzurę ślubną?

Czeka Cię niebawem ślub? A może inna impreza, na którą nie wiesz jak dobrać fryzurę?
Dziś zajmiemy się głównie tematem tego najważniejszego dla Was dnia w życiu, czyli ślubem. Wiele z Was waha się, na jaką fryzurę postawić, a nieliczne mają już tę jedną, jedyną, konkretną, wybraną.
Obojętnie czy należysz do pierwszej czy drugiej grupy, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę by sprawdziła się ona w 100%!
1. Stylizacja
Dopasuj fryzurę do stylizacji - sukienka, ozdoby, welon, woalka, a może toczek? Te elementy grają dużą rolę w wyborze kształtu fryzury.
Jeżeli sukienka to bogato zdobiona księżniczka warto postawić na fryzurę prostą, włosy upięte nad karkiem lub wysoko podpięte. Nie musi to być kok hiszpański, może być to luźne upięcie, ale proste w kształcie, przyozdobione delikatną ozdobą lub welonem.
Czym większą ozdobę do włosów wybierzesz tym warto postawić na mniej skomplikowaną fryzurę, tak by na pierwszy rzut oka albo ozdoba albo upięcie grały pierwsze skrzypce.
Przy sukienkach w stylu boho, które są delikatne, zwiewne i zwykle nie mają żadnych ozdób z fryzurą można bardziej poszaleć. Luźne upięcia z loków czy fal można przyozdobić warkoczem, wypuścić luźne pasma przy twarzy, dopiąć żywe kwiaty lub ozdoby biżuteryjne w kształcie gałązek.
Jeżeli stawiasz na welon pamiętaj, że przy niskich upięciach zdecydowanie lepiej prezentuje się on wpięty bezpośrednio nad kokiem, tak, żeby oparł się o upięcie, które musi być stabilne.
Przy wysokim upięciu welon wpięty od spody będzie się dobrze prezentował. Istotne tutaj jednak jest to by przy welonie z koronką welon był naszyty na grzebień odwrotnie niż oryginalnie, inaczej koronka będzie widoczna z lewej strony.
To samo tyczy się welonu dwuwarstwowego, gdzie warstwa krótsza musi być na wierzchu, a nie od spodu i również przy wpięciu takiego welony od spodu przeszycie grzebyka jest konieczne.
Welon cięty jednowarstwowy można wpinać dowolnie.
Przykłady:2. Rodzaj włosa
Włosy falujące się, kręcone czy cienkie mimo, że na co dzień mogą być nieco niesforne, to do upięć nadadzą się doskonale.
Nawet jeżeli są rzadkie nie martw się, zawsze można poradzić sobie dodając wypełniacz lub dopinki, wtedy fryzura zyska na objętości, a będzie trwała i wygodna.
Ten typ mimo, że poddatny i doskonale nadaje się do fryzur z włosów rozpuszczonyh, może być kłopotliwy przy deszczowej pogodzie i włosy mogą zacząć się puszyć.
Warto więc mieć opcję B i podpiąć część włosów na bok lub do tyłu by zwiększyć trwałość fryzury.
Włosy grube i gęste nadadzą się do wszelkich upięć. Jeżeli są one dodatkowo poddatne będą pięknie prezentować się rozpuszczone.
Natomiast przy włosach grubych gęstych i sztywnych fryzura z włosów rozpuszczonych może po kilku godzinach zacząć opadać, pamiętaj by przetestować ją na próbnej fryzurze i szczerze dać znać jak się trzymała.
W tym wypadku fryzjerka czy stylistka fryzur może dobrać inną technikę lub kompromisowe podpięcie. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj także kucyk.
Moim ulubionym kompromisem dla włosów długich i bardzo długich, a niekoniecznie poddatnych jest upięcie w tzw warkocz grecki, włosy są w całości upięte, a widać ich długość i sprawiają wrażenie rozpuszczonych loków.
Pamiętaj by przy tym upięciu zwrócić uwagę czy masz guziczki na plecach sukienki, jeżeli tak warto przekierować warkocz na ramię, tak żeby włosy nie wplątywały się w guziczki.
Przykłady:3. Kolor włosa
Czy kolor włosów ma znaczenie? Ano ma! Pewnie zauważyłaś, że większość inspiracji fryzur, które znajdujesz w internecie przedstawia pięknie uczesane blondynki.
Na włosach jasnych i niejednolitych każdy kształt jest podkreślony. Dlatego przy włosach blond, jasnych pasemkach czy ombre świetnie prezentują się warkocze, wszelkiego rodzaju fale, loki i ich upięcia podpięte żywymi kwiatami czy przyozdobione wiankiem.
Przy ciemnych włosach zdecydowanie ładniej prezentują się gładkie lub proste upięcia, regularne fale i błyszczące ozdoby biżuteryjne. 
Przykłady:4. Kształt twarzy
Tak jak dobierasz sukienkę do figury i starasz się pokazać to co najlepsze, tak fryzura powinna być dobrana do kształtu twarzy.
Twarz okrągłą możemy wysmuklić wysokim upięciem lub wypuszczonymi z przodu luźnymi pasmami. Włosy na gładko zaczesane do tyłu podkreślą nam krągłość buzi.
Zbyt szczupłą i wąską owalną twarz można dopełnić dodając objętości z przodu i po bokach, niekoniecznie zaś upinając włosy wysoko.
Mocne rysy kwadratowej lub prostokątnej buzi można złagodzić luźno opadającą grzywką podpiętą za uchem, luźnymi pasmami wypuszczonymi na linii żuchwy, falowanymi lub delikatnie kręconymi włosami.
Szerokie czoło przy trójkątnym kształcie twarzy też łatwo zniwelować podpiętymi przez czoło pasmami lub opadającą przystrzyżoną grzywką z przedziałkiem na środku.
Przedziałek na środku wydłuży nam optycznie twarz, ale pamiętajmy, że podkreśli także nos.
Wszelkie mankamenty takie jak odstające uszy czy wysokie czoło da się zniwelować opadającymi na nie podpiętymi pasmami włosów.


Post napisała nasza stylistka fryzur Monika Czarna Róża Art
wszystkie fryzury jej wykonania :)


Komentarze

Popularne posty